Սուրեն Թովմասյանն ընտրվել է Եվրոգեոգրաֆիքս կազմակերպության կառավարման խորհրդի անդամ
Մարտի 19-22-ը տեղի ունեցած Եվրոգեոգրաֆիքս կազմակերպության Գլխավոր համաժողովում կազմակերպության կառավարման խորհրդի նոր անդամների ընտրության ժամանակ իրենց թեկնածությունը ներկայացրած առաջատար երկրների՝ Նիդերլանդների, Կիպրոսի և Սլովենիայի լիազոր մարմինների ներկայացուցիչների շարքում Հայաստանի Հանրապետության Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանն ընտրվել է կառավարման խորհրդի անդամ:
Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանի՝ Եվրոգեոգրաֆիքս կազմակերպության կառավարման խորհրդի անդամ ընտրվելը նշանակալի իրադարձություն է՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ 2007 թվականից Հայաստանը անդամակցում է Եվրոգեոգրաֆիքսին, և սա առաջին դեպքն է, երբ ի թիվս կազմակերպությանն անդամակցող բազմաթիվ երկրների, Կադաստրի կոմիտեի ղեկավարը Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնում է նման հեղինակավոր կազմակերպության խորհրդի կազմում:
Կառավարման խորհրդի անդամներն ընտրվում են յուրաքանչյուր Գլխավոր համաժողովին` երկու տարի ժամկետով, որը կարող է երկարաձգվել:
Կառավարման խորհուրդը պատասխանատու է կազմակերպության ընդհանուր կառավարման համար, այն կազմված է նախագահից, ով նախագահում է կազմակերպությունը և առնվազն վեց անդամից, ովքեր լիիրավ անդամների ներկայացուցիչներ են:
Կառավարման խորհուրդն առաջարկում է կազմակերպության տարեկան բյուջեն, որը ներկայացնում է ընդհանուր ժողովի հաստատմանը գանձապետի միջոցով՝ կազմակերպության կանոնադրության համապատասխան հոդվածի համաձայն: Կառավարման խորհրդի անդամը մասնակցում է կազմակերպության կողմից հրավիրված հանդիպումներին, օժտված է որոշումների կայացման իրավունքով:

Suren Tovmasyan, head of the Cadastre Committee of the Republic of Armenia, was elected the Management Board Member among the representatives of the authorized bodies of the leading countries; the Netherlands, Cyprus and Slovenia, who submitted their candidacies during the election of the new management board members at the Eurogeographics General Conference held on March 19-22.
The election of the head of the Cadastre Committee, Suren Tovmasyan, as the Eurogeographics Management Board Member is a significant event. Armenia has been a member of Eurogeographics since 2007, and this is the first time that the head of the Cadastre Committee represents the Republic of Armenia on the Eurogeographics organization board.
The Management Board Members are elected at each General Conference for a term of two years, which may be extended.
The Management Board is responsible for the overall management of the organization and is composed of a president and at least six members.